Uyluk Germe

Uyluk germe operasyonu

Kilo verme sonrası veya ilerleyen yaşa bağlı olarak uyluk bölgesinde özellikle iç bacak bölgesinde sarkık dokular oluşabilir. Kişiyi estetik olarak genellikle rahatsız eden bu bölgedeki bozulma germe ve/veya liposuction uygulamaları ile daha iyi bir forma kavuşturulabilir.

Uyluk germe operasyonu süreci nasıldır?

Hasta ile yapılacak olan detaylı görüşme ve muayene sonrası yapılacak olan işlem belirlenir. Deri elastikiyeti iyi olan hastalarda genellikle sadece liposuction veya lazer destekli liposuction işlemleri fayda sağlayabilirken sarmanın ileri derecede olduğu ve deri elastikiyetinin düşük olduğu hastalarda çeşitli farlı kesiklerle germe operasyonları planlanır. Operasyonlar eğer ek başka cerrahi işlem planlanmıyorsa spinal anestezi ile yapılabilir veya genel anestezi uygulanabilir. Hastalar genellikle bir gece hastanede yatar ve ertesi gün aksi bir durum gelişmedikçe taburcu edilir.

Uyluk germe operasyon sonrası süreci nasıldır?

Hastalarda yapılan işlemin tipine göre farklı iyileşme süreçleri olabilir. Sadece liposuction veya lazer liposuction yapılan hastalar hemen işlerine ve sosyal hayatlarına dönebilirler. Bu hastalarda 2 aylık süre uygun korse kullanımı önerilmektedir. Germe operasyonları sonrasın ise yaklaşık 2 haftalık iyileşme süresinde sosyal hayata kısmen dönüşle beraber, istirahat ve uzun, yorucu fiziksel faaliyet önerilmektedir.

Kanama, enfeksiyon, yara yeri iyileşme sorunları erken dönemde karşılaşılabilen sorunlar olup geç dönemde yara izi ve kontür deformiteleri görülebilir.