Doç Dr. Selman ÖZKAN
Doç Dr. Selman ÖZKAN
image description

1979'da Denizli’de doğan Dr. Heval Selman Özkan, orta ve lise eğitimini Denizli Anadolu Lisesinde bitirdi.

2003 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden (İngilizce) Doktor unvanını aldı.
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi uzmanlığını İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde tamamladı.
Mecburi hizmetini Çanakkale Devlet Hastanesinde, askerlik görevini de İzmir Hatay Asker Hastanesinde tamamlayan Dr. Özkan 2013 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Plastik Cerrahi Kliniği’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaya başladı.
2018 yılında Doçent unvanını aldı.
2020 yılında üniversitedeki görevinden ayrılan Dr. Özkan çalışmalarını özel kliniğinde devam ettirmektedir.

Dr. Heval Selman Özkan’ın mesleki özel ilgi alanları estetik cerrahi ve mikrocerrahidir.
Üst uzmanlık ilgi alanlarından kozmetik ve rekonstrüktif meme cerrahisi, mikrocerrahi meme onarımları akademik çalışma hayatında önemli yer tutmaktadır.
Dr.Özkan 2015 yılında meme mikrocerrahisi uzmanı Dr.Venkat Ramakrishnan’ın yanında St Andrew’s Centre for Plastic Surgery and Burns at Broomfield Hospital in Chelmsford Essex’te klinik fellow olarak görev yaptı.
2016 yılında rekonstrüktif meme cerrahisinin dünya çapında üne sahip cerrahlarından Dr. Moustapha Hamdi’nin yanında Belçika’da UZ Brussels Hastanesi’nde klinik gözlemci olarak bulundu.
Bu eğitimler ve sonrasında akademik hayatında çok sayıda DİEP flebi ile mikrocerrahi meme onarımı operasyonu gerçekleştirdi.

2018 yılında eğitim amacıyla Seconda Universita degli Studi di Napoli maksillofasiyal cerrahi kliniğinde bulundu.
Dr. Özkan’ın yurtiçi ve yurtdışı bilimsel dergilerde yayınlanmış 60 üzerinde makalesi, çok sayıda bildiri ve poster çalışmaları bulunmaktadır. Yurtiçi ve yurtdışı katılımlı birçok bilimsel toplantıya davetli konuşmacı ve moderatör olarak katılmıştır.

instagram