Gençlik Nem Aşısı

Gençlik Nem Aşısı

Kırışıklık açmak için, cilde eski sağlıklı görünümünü vermek, yada var olan iyilik halini sürdürebilmek için son zamanlarda nem aşısı uygulamaları daha sık yapılmaktadır. Nem aşısı uygulaması cilde çoklu alanlardan yapılan bir uygulamadır. Cilde çoklu noktalardan girilerek ürün cilt altından yada daha yüzeysel alana verilmektedir. Nem aşısı içinde serbest yani dolgulardaki gibi çapraz bağı olmayan hyalüronik asit vardır. Ayrıca ürün içinde sıklıkla amino asitler, vitaminler, antioksidanlar bulunabilir.

Nem aşısı yapılmadan önce cilt temizlenir. Sonrasında anestezi kremi sürülür. Uygun süre beklenir. Yapılacak cilt tipi önemlidir. Bununla ilgili olarak piyasada çok farklı ürünler vardır. Doktorunuzun bu konudaki tecrübesi önemlidir. Sıklıkla göz çevresi, yanak bölgesi, çene bölgesine yapılabilir. Dekolte, el sırtı alanlarında yapılmaktadır. Cildin durumu önemlidir. Yapılacak ürün miktarı cilde göre, ürüne göre değişkendir. Uygulama yapıldıktan sonra bu alanlara masaj yapılarak yüzeysel kalan ürünler dağıtılır. Sonrasında buz uygulaması yapılır. Cilt yatıştırılır. Ciltte aşırı kırışıklık hasar yoksa genelde uygun miktarda ürünle 12 ay civarı tekrarlar yeterli olabilir. Eğer hasarlı bir yapı varsa iki ay sonra tekrar uygulama önerilebilir. Bu durum size ve doktorun görüşüne bağlıdır. Nem aşısı yapıldıktan 10 gün içinde ciltte daha parlak, daha dinlenmiş bir görünüm elde edilebilir. Bu durum sizin cilt yapınıza bağlıdır.

Nem aşısı uygulamaları kombinasyon şeklinde yapılabilir. Göz çevresine sonrasında botoks eklenebilir. Bu sayede daha parlak bir cilt elde edilmeye çalışılır. Sonuç daha iyi görülebilir hale getirilmeye çalışılır. Nem aşısı uygulama fiyatları değişkendir. Seans sayısı önemlidir. Kullanılan malzeme önemlidir. Beraberinde yapılan ek uygulamalar önem kazanır.